bölme duvar

PANEL BÖLME

                Panel bölme duvar sistemleri herhangi bir kapalı mekanın bölümlere ayrılmasını sağlayan modüler duvar sistemidir. Panel duvarlar, adından da anlaşılacağı gibi  parça parça hazırlanan panel duvar ünitelerinin montajlanması ile gerçekleştirilen duvarlardır. Son derece sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip olan bu sistem, uzun yıllar boyunca gönül rahatlığı içinde kullanabileceğiniz bir ofis sistemidir. Takdir edersiniz ki, ofislerde birçok bölüme ihtiyaç duyulur. Özellikle, yüzlerce kişinin çalıştığı büyük işletmeler, ofis ihtiyaçlarının daha rahat bir şekilde karşılanmasını sağlamak için, personelini branşlarına ve dallarına göre bölümlendirmeyi tercih etmektedir.

                    Kapalı ofis olarak kabul edilen mekanlarda, branşlara uygun çalışma alanları oluşturmak, bu bölümleri uygun iş aletleri ve fonksiyonel çalışma grupları ile dekore etmek kadar, bölümleri birçok yönden avantaj sağlayan bölme sistemleri ile birbirinden ayırmak da çok önemlidir. Bölümlerin birbirleri ile iletişimlerini devam ettiren, bu arada bölüm çalışanları için özel ofisler hazırlamanızı kolaylaştıran panel bölme duvar sistemleri ile mekanlar modern ve çağdaş bir görünüme kavuşmaktadır. Dünya standartlarında özgür, üretici, geliştirici ofisler yaratmak, personele kendini geliştirmesi için fırsat sunan mekanlar tasarlamak duvar bölme üniteleri ile mümkün hale gelmektedir. Ofislerin yenilenen ve gelişen, modern dünyanın gereklerine uygun şekilde yenilenmesi aynı zamanda ofis çalışanlarının da verimliliğinde yükselişe neden olur, bu durum genel olarak baktığımızda, işletmelerin başarısını artırıcı etki gösterir.

                Peki, panel bölme duvar sisteminin sunmuş olduğu avantajlar nelerdir? Neden iş sahipleri bu sistemi tercih etmelidir? Herşeyden önce bu sistem çok kolay kurulduğu için zaman kaybı yaşamadan, büyük yapısal çalışmalara gerek kalmadan ofis ihtiyaclarınızı karşılamanızı sağlar. Monte edilerek hazırlanan panel duvarlar, alüminyum konstrüksiyona sahip olduğu için sağlamlık ve dayanıklılık yönünden bir risk oluşturmaz. Uzun yıllar tadilat ve bakıma gerek kalmadan kullanılabilir. Ofislerin temiz ve düzenli görünmesine katkı sağlayan bu sistem, kolay temizlenir, sistem içinde yer alan kanallar ofisin telefon ve elektirik kablolarının geçişine izin verir. Böylece ofislerde dağınık bir görüntüye neden olan kablolar düzenlenmiş olur. Ses ve ısı yalıtımı sağlayan sistem sayesinde çalışma ortamı hem dengeli bir sıcaklığa kavuşur hem de sessiz bir ortama dönüşür. Bu nedenle, ofis yenileme ve dekorasyon çalışması yapacak olan işletmeler, panel bölme duvarları tercih etmelidir.

                

Bir önceki yazımız olan Ofis Bölme Duvar başlıklı makalemizde ara bölme, ara bölme duvar ve bölme duvar hakkında bilgiler verilmektedir.