Bölme Duvar

by / Perşembe, 23 Şubat 2012 / Published in Ürünlerimiz

BÖLME DUVAR SİSTEMLERİ

                Bölme duvar sistemleri kapalı mekanların, ihtiyaçlar dahilinde bölümlere ayrılmasını ve personel için çalışma ofisleri hazırlanmasını sağlayan duvar ünitelerinin genel adıdır. Sistem olarak dünyanın en iyi bölme sistemleri arasında gösterilen, kurulumu basit olduğu için zaman kayıplarına engel olan bölme duvar uygulaması, monte-demonte özellikli bir sistemdir. Modüler duvar ünitelerinin birleştirilmesi ile oluşturulan ara duvarlar, son derece şık ve zarif bir bölünme sağlar. Uygulandığı mekana işlevsellik ve konforu aynı anda getiren alüminyum bölme sistemleri, ihtiyaç duyulan ofis bölmelerini kolayca oluşturmanızı sağlar.

                Birçok farklı malzemeden üretilebilen bölme duvar sistemlerinde kullanılan alüminyum konstrüksiyon, sistemin dayanıklı ve kullanışlı olmasını sağlamaktadır. Uzun yıllar kullanıma uygun olan bölme sistemi, kurulumunun üzerinden yıllar geçse dahi ilk günkü gibi temiz ve bakımlı kalır. Bölme duvar üniteleri içinde bulunan yalıtım malzemesi sistemin izolasyon özelliği taşımasına sebep olur. Böylece çalışma ortamından uzak kalması istenen, ses, gürültü, toz, ısı ve nem ortamdan uzaklaştırılarak daha konforlu bir çalışma ortamı kazanılmış olur. Bölme sistemlerinde kullanılan malzemlerin birçoğu geri dönüşüm özelliğine sahip olduğu için sistemin ekolojik hayatı korumaya katkısı bulunmaktadır. Geri dönüşebilen malzemeler ülke ekonomisi bakımından da oldukça önemlidir. Modüler bir yapıya sahip olan duvar bölme üniteleri ile istenilen büyüklükte duvarlar inşa etmek kolaylaşmaktadır. İster yerden tavana kadar cam ya da dolgu duvar, ister kısa seperatör duvar oluşturma imkanı sağlayan bölme sistemleri, hem kapalı ofislerin dekorasyonunda hem de açık ofislerin tasarımın da kullanılmaktadır. Kurulumu yapılan bir duvar ünitesi sökülerek demonte edilebilir, başka bir yere nakledilebilir. Panel bölme duvar ünitelerinin sökülüp başka bir yere taşınabilmesi ve yeniden kurularak kullanılabilmesi, sistemin ne kadar ergonomik bir yapı sistemi olduğunu göstermektedir.

                Alüminyum malzemeden üretilen sistem, dekoratif çalışmalar yapılmasına ve yeni ofis tasarım fikirleri üretilmesine katkı sağlar. Zengin ve farklı çok sayıda model ve ürün seçeneğine sahip olan sistem, tüm ofisler için uygun dekorasyon fikirleri üretilmesine ve modern ve çağdaş ofislerin oluşturulmasına aracı olur. Sistemin sağladığı birbirinden değerli, onlarca avantaj bulunmaktadır. Hem görsel açıdan hem de kullanım açısından sağladığı bu avantajlar,  sistemin neden tercih edilebilir olduğunu göstermesi bakımından dikkate değerdir.

Bölme Duvar Görseline gelirsek isterseniz aşağıdaki foto galeri ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Ofis Bölme Sistemi başlıklı makalemizde Ara Bölme Sistemi, bölme duvar ve derzli ofis bölme hakkında bilgiler verilmektedir.

One Response to “Bölme Duvar”

  1. bölme duvar says :

    Hareketli bölme duvar, tasarım kolaylığı sağlayan teknik özellikleri, alternatifli yüzey seçenekleri ve yüksek ses yalıtım özelliği ile prestijli projede kullanılmış ve kullanılmaktadır. Hareketli bölme duvar sistemleri pratik hareket kabiliyeti sayesinde kullanıcısına konfor sağlar. Farklılaşan mekan boyutlarını günümüz gereksinimlerine uyarlamak için çok geniş bir yelpazede alternatifler sunar ve esnek mekan bölümlerinde birliktelik ve iletişimi sağlayan bir atmosfer yaratır.Sistem prensip olarak tavanda bir ray üzerinde hareket eden modüler duvar parçalarından oluşmaktadır. Bölme duvar modülleri açıldığında yerde hiçbir iz bırakmamaktadır, kapatıldığında tüm panelleri birbirine kilitleyen bir sıkıştırma sistemi kullanılmakta ve duvar izine sabitlenmektedir. Duvarları dolu ve cam olarak üretilmektedir.Hareketli bölme duvar sistemleri, otellerde, okullarda, konferans salonları, eğitim salonları ve toplantı salonlarında ve ofis binalarında hareketli açılabilen alanlar sağlamaktadır. Esneklik, hareketli bölme duvar sistemleri için anahtar kelimedir. Ahşaptan cama, laminanttan kumaşa kadar değişen farklı yüzey kaplama malzemeleri sunan hareketli bölme duvar sistemleri, kullanışlı mekanlar yaratmak için en uygun sistemlerdir.Hareketli bölme sistemlerinde farklı özellikte serilerin farklı ray sistemleri vardır. Ses izolasyon değeri, yükseklik, ağırlık bu farklılığı yaratan etkenlerdir. Fakat ray sistemi ne olursa olsun hareketli modüller minimum yer kaplayacak şekilde dizilirler. Alan kaybının fazla olmaması ve tasarım bütünlüğünü bozmaması açısından, hareketli modüllerin park alanlarının yerlerine projenin planlanma safhasında karar verilmelidir.

Bir Cevap Yazın

TOP