Ofis Bölme ve Cam Bölme LİDER

Son dönemlerde kaliteli hizmetleri sayesinde çokça beğenilen özel bir inşaat firması bulunmaktadır. İnternet dünyasında kaliteli bir web sitesine de sahip olan çağrı inşaat firması özellikle tüm hizmetlerinde Avrupa standartlarını gözetmesinden dolayı insanlar tarafından çokça beğenilip ve çokça tercih edilmektedir. İnşaat hizmetlerinde hemen her konuda sizlere maksimum oranlarda profesyonel hizmetler sunan bu özel inşaat firması ve tüm hizmetleri hakkında dilerseniz sizlere detaylı olarak bilgiler sunmaya çalışalım. Kuruluş tarihinden buyana birçok alanlarda inşaat hizmetleri sunan bu özel inşaat firması yine ülkemizde çok sayıda büyük projelere imza atmasından dolayı birçok ödüllere layık görülmüştür. İşini son derece ciddiyetle gerçekleştiren bu özel inşaat firması kuruluşundan buyana insan mutluluğunu esas alarak tüm hizmetlerinde son sürat hız ve kalite ilkesini esas almıştır.

Sadece günümüzün değil geleceğin de en özel inşaat firmalarından biri olarak bilinen bu kaliteli ve güvenilir inşaat firması aynı zamanda sayısız oranlarda müşteri kitlesine sahip olmaktadır. Dolaysıyla kuruluşundan günümüze kadar inşaat sektörüne ve müşterilerine maksimum derecede güven sunan bu özel inşaat firması aynı zamanda ara bölme hizmetlerin de inşaat sektörünün en gözde firmaları arasında yer almaktadır. Bilindiği üzere birçok yönden oldukça zorlu bir inşaat işlemi olan ara bölme sistemlerini nadir sayıda inşaat firmaları gerçekleştirebilmektedir. İşte bu zorlu işlemi en başarılı şekilde gerçekleştiren nadir inşaat firmalarından biri de hiç kuşkusuz ki bu özel ve güvenilir inşaat firmasıdır. Sadece ülkemizde değil aynı zamanda kuruluş tarihinden günümüze kadar yurtdışında da birçok büyük inşaat projelerine imza atmış olan bu özel inşaat firması bu önemli özelliği sayesinde birçok uluslararası inşaat ödülüne layık görülmüştür. Kuruluş bakımından ülkemizin en eski inşaat firmalarından biri olan bu özel inşaat firması kaliteli hizmet anlayışı sayesinde toplumumuzun tüm ilgilerini üzerine çekmiş ve bu sayede toplumun inşaat alanındaki tüm ihtiyaçlarını kusursuz olarak yerine getirmiştir. Yılların sunmuş olduğu maksimum tecrübe sayesinde sektöründe lider bir vasıfa sahip olan kaliteli inşaat firması aynı zamanda kuruluş tarihinden günümüze kadar birçok basın ve yerel televizyon kanallarında topluma tanıtılmıştır. Dolaysıyla bu kaliteli inşaat firması sadece müşterileri tarafından değil aynı zamanda müşterisi olmayan diğer bireyler tarafından da tanınmakta ve sınırsız inşaat hizmetleri sayesinde çokça takdir edilmektedir. İnternet dünyasında yer alan birçok sosyal paylaşım sitelerinde de isminden çokça söz edilen bu kaliteli inşaat firması aynı zamanda birçok ofis işletmelerinin temelden kurulmasında da büyük rolü bulunmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışı birçok inşaat faliyetlerinde imzası bulunan bu kaliteli ve prestijli inşaat firması bu önemli niteliği sayesinde sektöründe birçok rakip firmalara büyük farklar atarak geleceğe hızla koşmuştur. Aynı zamanda jaluzili ofis bölme sistemlerinde de adından sıkça söz ettiren bu kaliteli inşaat firması gerek ülkemizde ve gerekse de yurtdışında birçok özel ve kamu ofislerinde jaluzili ofis bölme sistemlerinin kurulumuna imza atmış ve bu sayede de sektörünün en kaliteli inşaat firmalarından biri olmuştur. Kuruluş dönemlerinden buyana internet dünyası üzerinden ve internet dünyası dışında inşaat hizmetleri sunan bu harika inşaat firmasının tüm hizmetlerinden faydalanmak isterseniz firmanın internet sitesini ziyaret etmenizi öneririz.

Cam Bölme Aksesuarları
Merak ettiğiniz bir başka konu olarak cam bölme aksesuarları nedir diyebilirsiniz. Elbette ki kendi kendine ayakta duran bir sistem içinde bölmeler yapılmamaktadır. Cam kırılgan, narin ve saydam bir elementtir. Ona uygun malzeme ile konumlandırılması uygun kullanımların sağlanması için gerekli unsurlardır. Camı çizmeden ve çatlatmadan yerine oturtabilmek için birçok araç gereç gereklidir. Camın tavan ve zemin arasına yerleşmesinden kapıların kollarına ve açılıp kapanma özelliğine sahip olmasına kadar her ayrıntı ince ine düşünülmektedir. Gelin bu ayrıntılara birlikte göz atalım. Rozetler, kapaklar, dikme mafsalları, cam tutucular, spiderler, köşe mafsalları, plastik takozlar, kolçaklar, zemin ve duvar bağlantı elemanları, bilezik ve manşonlar, bağlantı yüzükleri, paten dirsekler, dikme babaları, dikmeler gibi camı ayakta tutacak ürünler en kaliteli hali ile üretilmektedir. Çelikten üretilen bu aksesuarlar cam bölmeler için gerekli kullanımlardır.
Man ofis bölme fiyatları etkileyecek bu unsurlar çelik olarak üretilerek paslanması, kirlenmesi, kopması ve kırılması önlenmiştir. Çelik her zaman en sağlıklı oluşumları dengelemek için uygun bir elementtir. Bu yüzden kaliteyi hiç yadsımadan kullanan firmamız camın değerini yükseltecek olan çeliğe önem vermektedir. Cam kapılar için uygun aksesuar kullanımı da camın gerçek kimliğimi yansıtmak için uygun olacaktır. Kapı kilidi, kapı menteşesi, kapı kolları, cam bölme, halat gerdirmeler, cam kapı bağlama aparatı, kayar kapı mekanizması, stoperler cam kapılar için mükemmel kullanım sağlamaktadır. Camın yapısına uygun olarak üretilen cam bölme aksesuarları parlak ve saten renginde üretilmektedir. Cama saydamlığını veren şeffaf görünüm altında durabilecek en iyi oluşumlar bu sayede elde edilebilir.
Başka bir gerekli aksesuar olarak cam kapı fitilleri gelmektedir. Fitiller sundurma fitil, sürme cam kapı fitil, mıknatıslı cam kapı fitil, dikme cam ara fitil ve farklı modellerde klasik cam fitiller olarak üretilmektedir. Isıyı ve ışığı sızdırmaz özeliği ile fitiller yalıtımda önemli olduğu kadar kapıların açılıp kapanmasında da kontrol mekanizması görevi yapmaktadır. Sızdırmaz nitelikte olan fitil araları olası kaçaklar karşısında içerinin temasını da engelleyecektir. Ayrıca kapılar için birbirinden farklı ve şık kapı kolu aksesuarları da göz ardı edilmemelidir.
ofis bölme paslanmaz nitelikli malzememler ile desteklenerek uygulana projeler içinde oldukça ekonomik olacak koşullar sunmaktadır. Ödeme konusunda kredi kartı kullanabilir veya erteleyerek iki ödeme şeklinde ödemelerinizi yapabilirsiniz. Aksesuar seçiminde firmamızın daha iyi bileceği çeşitleri kullanmak sizin için daha uygun olacaktır. Sadece görünüş olarak seçebileceğiniz aksesuarlarda örneğin kapı kolları gibi tercih yapmanız yerinde olur. Fiyatlarımız makuldür. Bütün aksesuarlarımız kataloglarımızı inceleyerek görebilirsiniz. Bölme işlemlerinde sadece camın yüzeysel görünümünün altında başka etkenlerde rahatlık için gerekli olduğunu fark edeceksiniz. Bilerek ve inceleyerek bu uygulamaları yaptırmanız ödediğiniz fiyat için dertlenmenizi engelleyecektir.

Ofis Bölme Sistemleri Yaptıklarımız

Ofis Bölme Sistemleri
Ofislerin daha kullanışlı bir hale gelmesi ve verimliliğin artması için ofis bölme sistemleri kullanılmaktadır, genellikle camdan yapılmakta olup ayrıca duvar sistemiyle de ofislerin bölünmesi ve ihtiyaca göre kısımlara ayrılması sağlanmaktadır. Ofislerin çeşitli kısımlara ayrılması için duvarın yarısına kadar cam bölmeler yapılmaktadır.

Bir diğer ofis bölme sistemi ise çift cam kullanılarak duvarın tamamı kullanılarak yapılan bölmelerdir. Ayrıca cam cama bölme yapılabildiği gibi birbirinden bağımsız kabinler halinde de bölme işlemi yapılmaktadır. Duvar ile bölme işlemi de yine mekanın yarı boyunda ya da tam boyuna gelecek şekilde yapılır. Kullanılacak malzemeyi ve bölme yapının şekli müşterinin isteğine göre hazırlanmaktadır.

Cam Cama Ofis Bölme Sistemleri; Alanını genişletmek isteyenlerin en iyi çözümü olan cam bölme duvar sadece alan genişliği sağlamakla kalmayıp uygulandığı bölüme oldukça şık bir görünüm de sağlar. Ergonomik tasarımları sayesinde ferah bir alan yaratılırken uygulanmasını istediğiniz alanın görünümünü yeniden yapılandırarak eşsiz ve eski halinden oldukça şık ve estetik bir imaj sağlamaktadır.

Jaluzili Ofis Bölme Sistemleri; Ofislere dekoratif bir görünüm sağlar, ihtiyaca göre jaluzi perde açılıp, kapatılarak ofisin dışarıyla ilişkisi kontrol edilebilir. Jaluzili sistem bantları açılıp kapatılabilir. Hastanelerde, mağazalarda, otellerde, ofis, yönetim katlarında birçok ihtiyacın, karşılanmasını sağlar.
Derzli Sistem; Alüminyum bölme duvar kullanarak keskin tasarımlar oluşturulur ofislerde iyi kullanılabilir çok amaçlı ve fonksiyonel alanlar oluşturur ince yapısından dolayı basit bir şekilde montaj yapılabilir.

Derzli bölme duvar her çeşit binaya yük getirmeyeceği uygulamaya uygundur.

Seperatör Ofis Bölme Sistemleri; Ofis seperatör sistemleri ofislerin çalışma ortamlarını düzenleyen ve çeşitli malzemelerden üretilebilen sistemlerdir. Alüminyum, fiberglas, pleksiglas, mdf veya ahşap gibi malzemelerden üretilebilen ofis seperatör sistemleri kurulumu kolay ve ofisteki çalışma verimini arttıran sistemlerdir.

Ofis Bölme Sistemleri
Tam Camlı Ofis Bölme SistemleriTam Camlı Ofis Bölme Sistemleri genellikle koridor, Sekreterya ve galeriye bakan, ışık alma ihtiyacı fazla olan bölümlerde kullanılır. Tam Camlı modellerde yerden kapı yüksekliğine veya tavana kadar olan kısımlar camlı ve jaluzilidir.

Yarım ve Ara Camlı Ofis Bölme SistemleriYarım ve Ara Camlı Ofis Bölme Sistemleri genellikle masa ve koltukların dayandığı duvarlarda tercih edilir. Bu sistemde yerden 85 veya 90 cm. dolu, kapı yüksekliğine veya tavana kadar camlı sistemlerdir.

4 Parçalı Ofis Bölme Sistemleri

4 Parçalı Ofis Bölme Sistemleri diğer sistemlere göre camlar yatay kullanıldığından daha farklı bir ortam görüntüsü veren bir sistemdir. Tamamen şeffaf bir ortam sağladığı gibi mat cam kullanılarak farklı bir görünüm de sağlanabilir.

Seperatörler

Seperatör Bölme Duvar Isıtma, Soğutma, Aydınlatma, Personelin çalışma alanlarını belirleme v.b. gereksinimleri karşılamak için yapılan Bölme Sistemleridir.

Cam Bölme Sistemleri

Cam Bölme Sistemleri Lamine veya Temperli güvenlik camları tercih edilerek, şeffaf bir ortam sağlayabilmek için yapılan bir sistemdir.

Modüler Derzli Bölme Sistemleri, Belirli bir şartname standardı olup, 100cm ve 120cm klipsli yada kasetli duvar sistemimizdir. Ultra özelliklere sahip ürünlerimizin daha çok kamu yada mimari tasarımlarda tercih edilen ürünlerimiz TSE ve ISO belgeli ve marka değeri taşımaktadır.

Bolme Sistemleri İletişim

Ofis Bölme Tadilatı
Ofis Bölme Tadilatı Nedir?
Montajı gerçekleştirilen ofis bölme sistemleriüzerinde sonradan yapılan her türlü iyileştirme çalışmasına ofis bölme tadilatı ismi verilmektedir. Bu tadilat ofis bölme sistemini gerçekleştiren uygulayıcı firma tarafından gerçekleştirilebileceği gibi aynı zamanda ofis bölme firmaları arasından seçilebilecek bir başka firma tarafından da gerçekleştirilebilir. Burada karar verme aşamasında size yardımcı olacak en önemli nokta uygulamacı firmadan ne kadar memnun kaldığınızın yanıtıdır. Eğer firma tüm projeyi sizin istediğiniz şekilde ve anlaşılan sürede teslim ettiyse başka bir firma ile çalışmanıza gerek yok demektir ve aynı firma ile tadilat konusunda da çalışabilirsiniz demektir. Ancak firma ile uygulama esnasında yaşanan sorunlar başka bir firma ile çalışmanız konusunda kararınızı etkileyebilir.

Ofis Bölme Tadilatı Neden Yapılır?
Ofis bölme tadilatları farklı pek çok nedenden dolayı yapılabilmektedir. Küçük bir bölümün değiştirilme talebinin yanı sıra aynı zamanda tüm uygulamanın sökülerek yeniden bir başka alana taşınması da tadilat kapsamına girmektedir. Yine ahşap bölme duvar uygulamalarında zamanla oluşan yıpranmalar da tadilat yapılarak giderilmektedir. Cam bölme duvar uygulamalarında ise camın kırılması ya da alüminyum panelin zedelenmesi gibi sorunlarda tadilatın yapılmasını zorunlu hale getirebilmektedir. Yani bölme duvar tadilatı ilgili bölme duvar üzerinde meydana gelen yıpranmalar nedeni ile yapılabileceği gibi bölme duvarın yeniden başka bir yere taşınması ya da ek bölümlerin ilave edilmesi gibi amaçlarla da gerçekleştirilebilmektedir.

Ofis Bölme Tadilatı Nasıl Yapılır?
Ofis bölme tadilatlarında kullanılacak olan yöntem tadilatın boyutuna bağlı olarak değişmektedir. Küçük tadilatlar hemen yapılırken daha büyük tadilatlar için bazen ilgili bölüm sökülerek tekrar değiştirilmek zorunda kalınabilir. Ancak genelde tüm tadilatlar kısa sürede ve montajın yapılacağı alanda kısa sürede gerçekleştirilebilir. Önemli olan tadilatın başarılı şekilde gerçekleştirilmesi ve tadilat yapılan yerin belli olmayacak şekilde onarımın tamamlanmasıdır. Ancak bu şekilde tamamlanabilmesi için tadilatın usta ekipler tarafından yapılması önemlidir.

Bölme Duvar Tadilatı Fiyatları Ne Kadardır?
Bölme duvarın tadilat fiyatları yapılacak olan tadilatın boyutuna bağlı olarak değişmektedir. Küçük bir detayın değiştirilmesi ya da küçük bir bölümün eklenmesi gibi detaylar çok küçük tutarlara gerçekleştirilirken tadilatın kapsamı genişledikçe fiyatı da yükselmektedir. Örneğin bölme duvar olan alanı daha da daraltmak için yeni bir bölme duvarın eklenmesi ya da yarım yapılan bölme duvar sisteminin değiştirilerek tavana kadar yapılması daha yüksek maliyetlerin oluşmasına neden olacaktır. Artık ülkemizde de her geçen gün daha fazla kişinin kullanmayı tercih ettiği bölme duvarlar sağladıkları modern görünüm ve daha düşük bütçelerle daha başarılı uygulamaları gerçekleştirebilme imkânı ile tercih edilmektedir. Ancak başarılı bir uygulamanın mümkün olması kesinlikle çalışma için tercih edilen bölme duvar firmalarına bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle bölme duvar firmaları arasından tercihte bulunurken mutlaka firmanın referansları incelenmeli ve çok düşük fiyat veren firmaları seçmektense kalitesinden taviz vermeden ekonomik fiyat çıkarabilecek firmalar arasından tercihte bulunulması önemlidir. Bu sayede hem bölme duvar fiyatları için makul olanı belirlemiş hem de en kaliteli uygulamayı gerçekleştirebileceğinizden emin olabilirsiniz. Yine bölme duvar sistemleri arasından uygulama ihtiyacına yönelik en doğru olan malzemenin belirlenmesi de önemlidir.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem.

  1. Nulla consequat massa quis enim.
  2. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu.
  3. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo.

Nullam dictum felis eu pede mollis pretium. Integer tincidunt. Cras dapibus. Vivamus elementum semper nisi. Aenean vulputate eleifend tellus. Aenean leo ligula, porttitor eu, consequat vitae, eleifend ac, enim. Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus.

Devamını Oku

istanbul ofis bölme

BDS bölme duvar şirketi İstanbul merkezli çalışan ofis bölme firmalarından biridir. Yoğunluk olarak en çok hizmet verdiğimiz ilimizde gezici ekiplerimizle İstanbul’un tüm semt ve ilçelerine ücretsiz keşif ile proje aşaması başlatılmaktadır. Teklif aşaması ardından projenizi en kısa sürede en son teknoloji ürünleri ve en uygun ofis bölme fiyatları ile gerçekleştirmekteyiz.

Kullanılan modüler panel bölmeleri sayesinde ofislerinizde ferah iş alanı ve kişisel çalışma odaları oluşturabilirsiniz.

İstanbul bölme duvar fiyatları ise oldukça ekonomiktir. Şirketimiz ara bölme panelleri son teknoloji ürünleri olup, insan sağlığına değer veren üretim sürecinden geçirilmiş ve TSE, ISO gibi kalite standartlarına sahiptir. BDS bölme duvar İstanbul ile yapılan tüm ofis dekorasyonu faaliyetlerinde 2 yıl ücretsiz garanti kapsamına alınabilirsiniz.

Konusunda uzmanlaşmış kadrosu ile profesyonel hizmeti alabileceğiniz BDS bölme duvar iletişim bilgileri için ilgili sayfamızı ziyaret ediniz.

ofis bölme duvar fiyatları

BDS bölme duvar firması olarak hizmet verdiğimiz müşterilerimizin taleplerini en kısa sürede ekonomik ücret aralığında çözmeye devam ediyoruz. Bu fiyatları belirlerken dikkat ettiğimiz bazı özellikler var.

Bölme Duvar Fiyatları Ne Kadar?

Yapılacak ofis bölme de kullanılacak ürün markası,

Kullanılacak panel bölme malzemenin metrekare ölçüsü,

Uygulama sahası adresi,

Ofis tasarımı için istenen ek ürünlerin maliyeti,

Kullanılan bölme duvar ünitesinin y.içi veya y.dışı üretim hammadde seçimi ne göre ortalama fiyat aralığı belirlenmektedir. Bu aralık 140TL/m2 üzerinden başlayarak değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin panel bölme içerisinde yer almasını istediğiniz cam bölme fiyatın değişmesine neden olabilmektedir.

Tüm ofis bölme fiyatı hakkında bilgi ve ücretsiz keşiften yararlanmak için bizi 0 212 659 35 20 numaralı sabit telefon veya 24 saat çağrınızı karşılayacak 0 542 605 78 56 mobil hattından bizi arayabilirsiniz.

BDS bölme duvar firması İstanbul başta olmak üzere tüm il ve ilçelere ekonomik ofis bölme ücretleri talep etmektedir. Bizi arayıp fiyat öğrenmeden hizmet satın almayınız.

istanbul ofis bolme

BDS bölme duvar şirketi olarak 10 yılı aşkın süregelen hizmetlerimize İstanbul merkezli faaliyet gösteren ofis bölme firması ve servislerimiz ile devam ediyoruz. Ara bölme yaptırmak isteyen müşterilerimizin büyük çoğunluğu İstanbul ilinde olması nedeniyle merkezimizi burada konuşlandırdık.

Yakın zamanda hizmet vermeye başladığımız başta büyük şehirler İzmir, Ankara ve Kocaeli olmak üzere tüm Türkiye’nin il ve ilçelerine hizmet verebilmekten onur duyuyoruz. Başarımızı duyarak her geçen gün müşteri portföyümüzün artışına sebep olan tüm dost, tanıdık, müşteri ve arkadaşlarımıza teşekkürler.

BDS bölme duvar, Sinan Şans ve Mehmet Gündoğan’ın ekip liderliğinde projelerini tamamlamakta, memnun müşteri ağını genişletmenin verdiği gururla kaliteli hizmeti en ekonomik ofis bölme fiyatları ile yapabilmektedir. Kullandığımız ürünlerin hepsi TSE ve ISO gibi kalite standartlarına sahip insan sağlığına zarar vermeyen, temizliği ve montajı kolay ürünlerdir. Bu sayede hem zaman  hem de maddi tasarruf sağlayarak müşterilerimize destek olabilmektedir.

İstanbul bölme duvar şirketleri arasında saygın yerimizi verdiğimiz sözleri zamanında ve verildiği şekilde tuttuğumuz için lider kuruluşlar arasına girmeyi başardık. Aynı şekilde ilk günkü heyecan ve dinamiğimizi kaybetmeden uzun yıllar sektöre hizmet vermeyi görev edindik.

İşletmeniz İstanbul ilinde ve ara bölme ihtiyacınız varsa bizi arayarak ücretsiz keşif ve proje öncesi bilgilendirme talep edebilirsiniz. BDS bölme duvar teknolojileri uzman kadrosu ve tecrübesiyle size hak ettiğiniz hizmeti sunacaktır.

ofis bölme fiyatı

Yeni bir işletme yerine geçiş yapmak istiyorsunuz. Farklı tasarım ve ofis dekorasyonu yaptırmak istediğinizde ilk ulaşacağınız firma tabiki ofis bölme şirketleri olacaktır. İnternette bu işi Türkiye’de yapan onlarca firma bulunmaktadır. İstanbul ana bölge olmak üzere Türkiye’nin 4 bir yanına hizmet veren ofis bölme şirketlerinden biri de BDS Bölme duvardır.

BDS bölme duvar fiyatları belirlerken kullanılacak malzeme müşterimizle ortak olarak belirlenerek alandaki metrekare üzerinden fiyatlandırma yapılmaktadır. Günümüz ofis bölme fiyatları ortalama 140 TL den başlayarak talep edilen ürünün çeşidine göre değişmektedir.

Unutulmaması gereken ilk kural, ofis bölme yaptırırken iyi fiyat araştırması yanında firmanın geçmişi ve yaptığı işlerin referansına bakılması gerekliliğidir. Her bölme duvar firması kaliteli hizmet verdiğini vaad edebilir. Ancak gerçekten iyi bir iş satın alabilmeniz için dikkat ederek irdelemelisiniz.

Ofis bölme fiyatı en uygun olan şirketlerden biri olan BDS bölme duvar teknolojileri en iyi hizmeti en ekonomik fiyata vermeyi taahhüt etmektedir. Daha detaylı bilgi ve proje teklifi almak için bize ulaşabilirsiniz.

ofis dekorasyon

                 Ofis bölme sistemleri olarak da adlandırılan bölme duvar sistemleri mekanların bölümlere ayrılmasını sağlayan duvar modüllerinin birleştirilmesi ile oluşturulan bir sistemdir. Mekanların işlevsel alanlara dönüşmesine katkı sağlayan bu sistem birçok işletmenin tercih ettiği bir duvar uygulamasıdır. Son yıllarda birçok işletme ofis dekorasyon uygulamalarında bölme sistemlerini tercih etmektedir.

                Bir ofis dekorasyonunda nelere dikkat edilmelidir? Öncelikle ofis dekorasyon uygulamalarında insan sağlığına önem verilmeli, kullanılan malzemeler insan sağlığına zarar vermemelidir. Basit, işlevsel  ve ergonomik şekilde ofis tasarım ürünleri kullanılmalıdır. Özellikle mekanların bölümlere ayrılması, işletmenin amacına uygun olmalı, pratik bölme sistemleri kullanılarak tasarlanmalı ve duvarlar mekanla uyumlu modeller seçilerek oluşturulmalıdır. Seçilen modeller işletmenin amacına uygun modeller olmalı, ancak ofiste hizmet veren personele de hitap etmelidir. Dekorasyon için profesyonel bir tasarım uzmanından yardım almak en güzel mekanları oluşturmanızı sağlayacaktır. Ofis tasarımında işlevsellik ve ergonomi önemlidir. Bu nedenle tasarımlarda bu konular dikkate alınarak ofis bölümleri hazırlanmalıdır. Geçmişten günümüze ofis dekorasyon tarihine bakıldığında modern ofis fikirleri her zaman ilgi görmüştür. Dekorasyonda modernlik demir ve camın kullanılmaya başlanması ile başlamıştır. Modern ofislerde camın mükemmel bir ofis dekorasyon malzemesi olduğu tartışmasız kabul edilmektedir. Bölme duvar sistemleri arasında da en şık duvar tasarımları cam kullanılan sistemler olmaktadır.

                 Cam, ahşap ve metal kullanılarak tasarlanan ofisler insanları daha çok etkilemektedir. Modern ofislerde aydınlatma çok önemlidir. Gizli aydınlatma kullanılarak ışıklandırılan ofisler göze daha çok hitap etmektedir. Cam kullanılarak dekore edilen mekanlar, ışık kaynaklarından daha fazla yararlandığı için aydınlık ve ferah bir çalışma ortamı sağlar ve görsel olarak da modern br görüntü sağlar. İş yoğunluğu yüksek olan ve çalışan insan sayısı çok olan açık ofislerde kulanılan bölmeler kısa duvar şeklinde olmalıdır. Böylece yoğun iş temposu nedeniyle zaten asosyal bir yaşam süren personelin iş ortamında iletişimi kesilmemiş olur. Kullanılan panel bölme duvarın boyunun 130 cm’yi geçmeyecek şekilde ayarlanması iletişimin devam etmesini sağlar. Kısa seperatör duvarlar ahşaptan ve orta kısmı kumaş tasarlanırsa ses yalıtımı sağlar, kullanılan ahşap da personel için sağlıklı bir çalışma ortamı sağlar.